SUGESTI/IDEI/PROPUNERI JOC 4STORY.RO

2 3 4 78
Creat În urmă cu 1278 zile #1
XeNNez
Nici un caracter

In acest topic se vor discuta sugesti si ideei legate de jocul 4Story.

In ce consta acest topic? Simplu!

Fiecare din cei ce aveti ideei legate de noi schimbari in joc, event-uri dorite sau ideei pentru noi event-uri, buguri etc.

Veti posta aici ideile voastre dupa exemplu si revin cu un nou sistem pentru ideei/propuneri/buguri etc.

» Feedback of the game change

- Ideei legate de joc ce anume ati dori sa fie implementat/adaugat

- Grafica update-uri

- Ideei schimbari in joc

» Events

- Ideei eventuri (Fara cereri de iteme +28 in eventuri)

» Top 3 Bug/Hack/Script

- Exemple de buguri inca existente pe joc sau in afara lui (BG/BOW)

» Top 3 Feature Request

- Ideei legate de schimbarea structurii jocului ex: "reducerea interfeteii iconitelor de la skiluri sunt prea mari, adaugarea unui buton ce permite stergerea mount-urilor, etc."

» Misc

In general ce doresc playerii implementat in joc. ex: "Costume de baie noi, in mare parte ideei constructive legate de ce anume ati dori sa fie adaugat in joc"

­• Event-uri noi

» In ce consta acest event (scurta descriere).

» Recompense (castigurile acestui event in functie de event ex: Locul 1, Locul 2, Locul 3 (daca este cazul) ).

» Regulile acestui event (daca este cazul).

­

• Am rugamintea sa respectati forumarul de completare dupa exemplul dat!

Ideei legate de joc

» Recompense pentru jocul cristal de luna

» Recompense pentru jocul cristal mare

» Recomnense din cuferele tip "Rasplata student"

» Recompense din cuferele timpului si spatiului

» Recompense la castigarea razboiului in hartile documentelor (Valorian - Derion)

» Recompense castigarii luptelor in arena

» Recompense ale Turneelor saptamanale

» Recompensa indeplinirii cu succes a misiunilor in spatiu & timp (trecuturi)

» Recompense la castigarea razboiului din Gradina Raiului

» Ideei legate despre noi iteme ce ati dori sa fie implementate la NPC-uri

» Ideei legate de noi companioni in joc (ce companioni ati dori sa fie implementati in joc, aceste ideei vor fi trimise mai departe unde vor fi dezbatute)

» Ideei legate despre noi NPC-uri si in ce consta aceste NPC-uri (functiile lor)

• Buguri

» Video explicativ cu acel bug fie el pe caracter - item - harta - skill etc.

» In ce consta acel bug

Atentie!

Va rog sa nu faceti double post (folositi functia edit)

Va rog sa fiti atenti cand veniti cu ideei si sa verificati ca ideea voastra sa nu fie deja postata de altcineva in acest topic

Va rog sa nu vad contraziceri, certuri sau alte incalcari a regulamentului in acest topic.

Fara topicuri ce au alta discutie ce nu face referire la acest topic. (Acele topicuri vor fi eliminate automat iar in caz ca regulamentul forumului este incalcat se vor aplica sanctiunile cuvenite)

Best regards

4Story Team

Rules of the game - Rules of the forum - T&C - Lexicon - Ticket System
Creat În urmă cu 1276 zile #2
MicutuLPauL2
Nivel 15, Lapiris
Războinic
Derion
sa bagati sulita la razboinic
Creat În urmă cu 1276 zile #3
XRegeleScorpionX
Nivel 83, Lapiris
Umblători Nocturni
Gor
Buna, o idee buna ar fi deblocarea mapelor din zona Gor si crearea unor misiuni,povesti ca si la valorian/derion pentru ca multi ar dori vizitarea acelei zone,iar alta idee de a mea este crearea unor crafturi noi(de ex. lv50) unul tare si interesant,dar cel mai mult sa puneti piatra ingrijorarii sa se poata vinda in shop-uri,licitatii pnetru ca multa lume o vrea!!!Acestea au fost ideeile mele!!!
http://i.imgur.com/ecyIWzo.png
Creat În urmă cu 1276 zile #4
nSnoW
Nivel 97, Lapiris
Preoţi
Gor
O idee buna ar fi ca turneele saptamanale sa fie si de level maxim adica 97 si sa se schimbe recompensa de ex in peturi rare ori altceva ce ar face turneul competitiv adica ceva care sa merite .
O alta idee ar fi marirea + la arme de turneu de ex 26 27 sau 28 avand in vedere ca s-a marit plusul de la 24 la 28 .
Castigarea luptelor in arena de ex daca ai castigat de cate ori consecutiv in arena sa primesti o rasplata si odata cu cresterea numarului de runde castigate contra altor playeri sa creasca si rasplata. Dar pentru a face asta si mai interesant ar trebui sa faceti in arena cum e loteria sufletelor daca ai castigat de atatea ori si numai intra nimeni sau vrei sa iesi atunci sa fie loteria si daca ai noroc castigi daca nu data viitoare sau mai incerci:)
O idee buna ar fi ca un jucator daca a murit de mai mult de 3-5 ori sa ii se restrictioneze pentru 2-3 minute abilitatea de a invia din nou la calugar asta ar face jocul mult mai frumos cu mai mult fair play
Ceva nemaipomenit ar fi ca in fiecare luna sa se faca un turneu intre Cavaleri Leyeii din toate tarile care au un server official facut de gf #EMO_ALT_1#
Snow Jr Der Boss King Alpha
Creat În urmă cu 1276 zile #5
XeNNez
Nici un caracter

Foarte frumos inceputul, am luat la cunostinta aceste idee si astept cu nerabdare altele noi si tin sa va anunt ca tot ce este mentionat aici va fi trimis mai departe pentru evaluare.

De aceea am deschis acest topic sa vedem parerile voastre si ideeile voastre legate despre joc, eventuri si alte imbunatatiri ce ar putea face jocul mult mai interesant.

In caz ca aveti idei constructive legate de exemplele date de mine mai sus va rog sa pastrati ordinea exemplarului de completare.

Cu stima

XeNNez

Creat În urmă cu 1276 zile #6
zBogDDy
Nivel 97, Lapiris
Arcaşi
Derion
Bine zis nSnow ultima parte

Ceva nemaipomenit ar fi ca in fiecare luna sa se faca un turneu intre Cavaleri Leyeii din toate tarile care au un server official facut de gf #EMO_ALT_1#

Dar ar fii si mai super,ca sa fie niste arene,sa ne putem duela cu alte tari.De examplu cum sunt arena 3vs3.Sunt mai multe tari care joaca 4story.Si sa arate tara x au grupele x.Si sa poti provoca accea grupa,si grupa sa accepte daca vrea,daca nu refuza.Am putea sa ne distram mult mai mult,si am putea sa ne evaluam talentul.

Creat În urmă cu 1276 zile #7
XeNNez
Nici un caracter

Cu cat aveti mai multe ideei cu atat vor fi mai multe alegeri.

Va reamintesc sa nu uitati ca nu se discuta doar de schimbari ci se discuta si ideei legate de eventuri dorite sau unele ideei despre creearea unora noi.

SO BUMP!

Cu stima

XeNNez

Creat În urmă cu 1275 zile #8
nNiiSsu
Nivel 97, Lapiris
Magicieni
Derion
O idee ar fii daca tot s-a marit plusul de la 24 la 28 sa se mareasca si plusul armelor de turneu cum ar fii de la 25 in sus.

O alta idee ar fii sa se scoata CD(cooldown) de la caracterele precum magul, preotul, somnul etc... Deoarece ele nu pot face ABB care este un bug specific arcasului asa ca nu vad rostul "secundei" altor caractere.

Inca o idee ar fii un CD pentru fiecare jucatoru cand moare, inainte sa invie ex. ca in BG sau la turneu. Ar face jocul mult mai fairplay #EMO_ALT_2#

Alta idee ar fii: Premii mai valoroase la turneele saptamanale, ar face jocul mai competitiv si mai distractiv #EMO_ALT_4#

Si cam atat deocamdata #EMO_ALT_3#
Creat În urmă cu 1275 zile #9
GregoryVS
Nivel 86, Lapiris
Arcaşi
Valorian
O idee ar fi sa se bage 200% si 300% si in pravalie.
Creat În urmă cu 1275 zile #10
xShady
Nivel 97, Lapiris
Magicieni
Valorian
Buguri sunt peste tot. Am facut si tichet cu printuri si tot degeaba.
Bug nr 1. Caracterele care contin litera "ß" nu sunt vizibile in lexicon (cand dai click pe el, iti spune ca respectivul caracter NU exista).
Bug nr 2. Uneori cand stai pe acele suporturi unde este ceva ce arde (ies niste flacari) poti lua in jur de 3-4k damage.
Bug nr 3. Mobii pot iesi din arena si sa dea in tine, pe langa asta te si urmaresc. Desigur, acest lucru nu mi s-a intamplat decat mie, ca na... numai mie mi se intampla ghinioane (cont furat, iteme disparute, banuri pe nimic, prieteni falsi care te fura, au inceput si mobii sa aiba ceva cu mine si sa iasa din arena sa ma bata).
Bug nr 4. Cand cineva da un skill iar preotul de face veverita, skillul este anulat. De exemplu, eu dau luneta iar el ma face veverita, eu raman veverita, iar el nu primeste luneta, cu toate ca eu nu mai pot sa o folosesc pana se termina cooldownul.
Bug nr 5. Uneori cand te teleportezi (folosind portalul) te da vizibil. Si nu este neaparat de la lag!
Sunt mai multe, dar acestea mi-au venit in minte acum.
Daca vreti sa nu se mai lase lumea de joc, faceti si voi mai multe eventuri (Find and trade sau ceva de gen), poate asa nu o sa moara de plictiseala.
"Sa nu regreti nimic niciodata. Sa nu furi niciodata. Sa visezi mult, sa vrei mult. Sa nu te dai la o parte pentru nimeni. Sa nu-ti pese pareri, de prejudecati, de lipsuri. Sa fii sincer, dar in indoieli sprinten. Vremurile-s complicate, dar sa stii ca viata-i simpla. "
2 3 4 78
Logare Înregistrat deja?
Înregistrează-te Încă n-ai cont?

Prin logare accept T&Cs

Este ușor să te înregistrezi și gratuit.

Pur și simplu introdu adresa de e-mail și poți începe de îndată!

Parola ta temporară va fi trimisă la adresa de e-mai introdusă.

Termenii noștri de utilizare și condițiile de confidențialitate se aplică în joc.